Alexey Protas a jucat al treilea joc în NHL în meciul Washington – Columbus

A avut loc un alt meci din campionatul regulat NHL. Meciul a fost între Washington, la care joacă atacantul belarus Alexei Protas, și Columb.

Meciul dintre echipe s-a încheiat cu scorul de 4:3, iar belarusa a petrecut aproape 9 minute pe gheață. Jocul a fost al treilea în NHL.

Ca urmare a întâlnirii, Washington Capitals se află acum pe locul trei în clasamentul NHL Eastern Conference, relatează „”.

Protas a petrecut 8 minute și 48 de secunde pe arena de gheață, a efectuat două mișcări de putere și a câștigat, de asemenea, 50% din confruntările la care a participat.

Se știe că belarusul a jucat în linia a patra cu Carl Hagelin și Brett Leeson.

Jucătorul de hochei nu a arătat rezultate folosind sistemul „gol+pass”, iar indicatorul de utilitate folosind sistemul „plus minus” a fost „-1”.