Aproape că am câștigat înapoi. „Torpedo-BelAZ” a început în Liga Conferințelor

Jucătorii lui Zhodino „Torpedo-BelAZ” au început în Liga conferințelor.

În calitate de câștigători ai Cupei Belarusului, ei și-au început performanța din a doua etapă de calificare.

Compatrioții din orașul maghiar Mezekvesd s-au întâlnit cu AEK cipriot (Larnaca).

Belarusii au intrat foarte activ în luptă – deja în primele trei minute Evans Mensah a avut șanse să lovească poarta adversă, dar nu a profitat de ele.

După cum se spune: dacă nu punctezi, ei marchează pe tine. Din păcate, asta s-a întâmplat în acest joc. În minutul 5, Adam Gyurcho a marcat un penalty.

Și 10 minute mai târziu, Ismael Casado a dublat scorul, iar Imad Farah a făcut-o cu adevărat tristă pentru echipa Torpedo cu puțin timp înainte de pauză.

Astfel, clubul din Zhodino a încheiat prima repriză cu scorul de 0:3. Dar în a doua, totul s-a schimbat atât de mult, încât bielorușii au putut câștiga înapoi.

Echipa lui Dmitry Molosh și-a supărat adversarii pentru prima dată în repriza a doua în minutul 70 – Kirill Glushchenkov a marcat un gol.

Trei minute mai târziu, datorită eforturilor lui Emmanuel Romess, scorul a devenit 2:3. Și atunci Torpedo a creat momente periculoase, dar niciunul nu s-a realizat.

Meciul retur va avea loc pe 2 august la Larnaca.