Baschetbalistii Tsmoki-Minsk au învins Clujul în meciul FIBA- Cupa Europei

Pe 18 decembrie, clubul de baschet „Tsmoki-Minsk” a câștigat o victorie acasă în fața românului „Cluj” în cel de-al doilea meci din faza grupelor din FIBA- Cupa Europei.

Jocul a fost tensionat: echipa Minsk a jucat primele două sferturi cu încredere (25:21, 23:17), dar apoi au început să piardă.

„Dragonii” au pierdut sfertul al treilea cu scorul de 17:25, ultimul sfert s-a desfășurat la egalitate (13:13), dar scorul final a fost în favoarea lor – 78:76.

Cel mai bun rezultat pentru echipa Minsk a fost prezentat de Dominez Barnett (15 puncte).

Să vă reamintim că Tsmoki a pierdut meciul de deschidere în deplasare în fața echipei israeliene Ironi cu un scor de 75:84.

Următorul meci al Cupei FIBA ​​va fi disputat de campionii Belarusului în deplasarea româncei Oradea.