Belarusa Irina Krivko a câștigat o medalie de bronz la Campionatele de biatlon de la Raubichi

Pe 20 februarie, biatleta belarusă Irina Krivko a câștigat bronzul la Campionatele Europene de la Răubichi.

Câștigătoarea cursei individuale de 15 kilometri a fost reprezentanta Suediei, Hanna Ebert, care a completat distanța cu trei penalty-uri în 48 de minute și 13,1 secunde.

Biatleta ucraineană Yulia Zhuravok a ocupat locul doi.

Liderul echipei naționale a Belarusului, Irina Krivko, a făcut două greșeli și a ajuns pe locul al treilea, câștigând astfel primul premiu pentru Belarus la Campionatele Europene din 2019.

O altă sportivă din Belarus, Dinara Alimbekova, a intrat în primele douăzeci, completând distanța cu cinci penalty-uri.

Citiți pe subiect:

Bulgarul Anev a câștigat aurul, cel mai bun dintre bieloruși a fost pe locul 15.

Belarusii au câștigat medalii la schi fond.

În Raubichi, Daria Domracheva și Nadezhda Skardino.