Belarusa Kristina Timanovskaya a ajuns pe locul șase în cursa de 200 m în meciul Europa-SUA

Alergatoarea belarusă Kristina Timanovskaya a ajuns pe locul șase la cursa de 200 de metri, ca parte a meciului de atletism Europa-SUA, care are loc pe stadionul Dynamo din capitală.

Belarusul a arătat un rezultat de 23,31 secunde.

Alergatoarea americană Brittany Brown a ocupat primul loc cu un timp de 22,61 secunde.

Reprezentanta britanică Beth Dobbin a ajuns pe locul al doilea cu un timp de 22,92 secunde.

A treia oară îi revine unei alte americane, Kaira Jefferson (22,99 secunde).

Atletul turc Ramil Guliyev a câștigat proba masculină la această disciplină, parcurgând distanța în 20,16 secunde.

Italiana Eseosa Desalu a ocupat locul doi cu un rezultat de 20,66 secunde. Locul trei a revenit americanului Kyrie King (20,82 secunde).