Belarusii au pierdut în fața Germaniei în calificările la Euro 2020

Pe 8 iunie, echipa națională de fotbal a Belarusului a suferit o nouă înfrângere în calificarea la Campionatul European din 2020.

Meciul cu naționala Germaniei a avut loc pe terenul Borisov Arena.

În prima repriză, bielorușii au cedat în minutul 13 (Sané), după care au creat mai multe ocazii periculoase la poarta oaspeților, dar fără rezultat.

În repriza secundă, nemții au preluat complet inițiativa, dar gazdele au încercat să țină linia și au primit o singură dată, în minutul 62 (Reus).

Să vă reamintim că bielorușii au pierdut meciul de deschidere al turneului de calificare la Euro 2020 în fața Țărilor de Jos cu un scor zdrobitor de 4:0.

În al doilea meci, împotriva Irlandei de Nord, echipa noastră a reușit să înscrie primul și până acum singurul gol (1:2).

Pe baza rezultatelor a trei întâlniri, bielorușii se află pe ultimul loc în clasamentul Grupei C.

Pe 11 iunie, Belarus va găzdui din nou Irlanda de Nord la Borisov Arena.