Belarusii au pierdut în fața Germaniei în meciul EuroChallenge

Naționala Belarusului a pierdut în meciul EuroChallenge.

Astăzi, 15 aprilie, la Bobruisk a avut loc o întâlnire între echipele naționale ale Belarusului și Germaniei, în cadrul Provocării Europene. La final, oaspeții au sărbătorit victoria.

În prima perioadă, echipele nu au marcat goluri, dar în a doua perioadă a jocului pucul a lovit de două ori poarta formației din Belarus, Markus Kink și Patrick Hager au marcat. Echipele au intrat în a doua pauză cu scorul pe tabela de marcaj 0:2 în favoarea nemților.

În a treia perioadă, echipa lui Dave Lewis a reușit să preia inițiativa și în minutul 43, grație eforturilor fraților Kostitsyn, s-au egalat cu un gol. Spectatorii nu au mai văzut goluri marcate în acea seară. Scorul final al meciului este 1:2 în favoarea echipei germane.

Anterior, bielorușii i-au învins pe germani cu scorul de 3:1.