Belarusii au terminat pe locul 17 la ștafeta masculină

Ştafeta masculină s-a încheiat la Antholz, Italia.

Cursa a avut loc în cadrul etapei a 6-a a Cupei Mondiale la biatlon. Biatleții din Belarus au participat și ei, care au terminat pe locul 17. Distanța față de lideri a fost de 4 minute. 27,8 sec. Echipa națională a Belarusului a inclus Serghei Bocharnikov, Maxim Vorobey, Dmitri Abashev, Vladimir Chepelin.

Echipa germană a ocupat primul loc. Toți membrii echipei au parcurs distanța în 1 oră și 13 minute. 57,2 sec.

„Silver” a fost la norvegieni. Au pierdut în fața germanilor cu doar 0,1 secunde.

Reprezentanții Rusiei sunt pe locul trei. Ultimul sportiv rus a terminat după 33,6 secunde. după reprezentantul Germaniei.

La cursă au participat 25 de echipe.

Este demn de remarcat faptul că lupta pentru „aur” a continuat până în ultimele momente. Pentru a determina câștigătorul a trebuit să folosim un finisaj foto.