Belarusul Ilya Shimanovich a câștigat al doilea aur la Cupa Mondială de la Tokyo

Pe 3 august, înotătorul belarus Ilya Shimanovich a câștigat al doilea aur la Cupa Mondială de la Tokyo – la 50 de metri bras.

Belarusul a arătat un rezultat de 26,78 secunde.

Medalia de argint a fost câștigată de reprezentantul italian Nicolo Martineni, care a arătat un rezultat de 26,88 secunde, iar medalia de bronz a fost câștigată de înotătorul japonez Yasuhiro Koseki cu un rezultat de 27,05 secunde.

Să vă reamintim că, joi, Shimanovici a ocupat primul loc la proba de 100 de metri bras.

Nikita Tsmyg a adus astăzi un alt premiu naționalei Belarusului – a câștigat bronzul la 50 de metri spate (25,06 secunde).

La 100 de metri bras feminin, bielorusa Alina Zmushko nu a reușit să se înscrie în primele trei – a terminat pe locul șase (un minut și 07,51 secunde), stabilind un nou record din Belarus.