Belarusul Yegor Sharangovich a marcat 3 puncte și a adus victoria echipei sale în meciul NHL

Jucătorul de hochei belarus Yegor Sharangovich și-a ajutat clubul New Jersey Devils să câștige un meci în National Hochei League (NHL).

Atacantul a marcat trei puncte. Are un gol și două pase decisive.

Meciul dintre New Jersey Devils și Buffalo Sabres a avut loc vineri, 9 aprilie. Scorul final este 6:3 în favoarea „diavolilor”.

Ca parte a clubului din New Jersey, mai mulți jucători de hochei au marcat trei puncte deodată, a informat presa străină.

Printre ei se numără Yegor Sharangovich. Jucătorul naționalei Belarus a marcat un gol cu ​​două minute înainte de sirena finală.

De asemenea, a marcat pase decisive în minutul 17 al primei reprize și în ultimul minut al meciului.

În total, Sharangovich a jucat 36 de meciuri în NHL și a marcat 16 puncte (9 goluri și 7 pase decisive).

Cum evoluează clubul lui Sharangovich în acest sezon

New Jersey Devils se află în prezent pe locul șapte în Divizia de Est.

Pentru a te califica în playoff, trebuie să fii în primele patru, așa că șansele jucătorului de hochei din Belarus de a juca în meciuri eliminatorii în acest sezon NHL sunt evaluate ca fiind minime.

Echipa la care joacă Sharangovich are 34 de puncte. În 38 de meciuri, clubul a câștigat 14 victorii.