BGK a pierdut în Liga Campionilor

Handbalistii din Belarus au pierdut din nou în Liga Campionilor.

Un alt meci a avut loc în Liga Campionilor pentru Meshkov BGK. De data aceasta adversar a fost clubul maghiar Veszprem.

Serviciul de presă al clubului de handbal Brest numit după Meshkov a raportat acest lucru.

Meciul a avut loc în cadrul etapei a 8-a a fazei grupelor din Liga Campionilor. În prima repriză, adversarii au dat dovadă de un joc egal și s-au dus la pauză cu un scor egal – 14:14, dar în a doua jumătate a meciului bielorușii s-au dovedit a fi mai slabi.

Scorul final al meciului este 25:31.

Cel mai productiv joc al echipei de la Brest a fost arătat de francezul William Accambre, care a marcat 5 goluri.

Clasament: Kiel – 13 puncte (8 jocuri), Veszprem – 10 (8), Vive – 10 (8), Montpellier – 9 (7), Vardar – 9 (8), „Porto” – 8 (8), BGK numit după Meshkov – 2 (8), „Motor” – 1 (7).

Fotografie: meshkovbrest.by