BGK im. Meshkova a fost eliminată din Liga Campionilor

BGK numit după Meshkov și-a încheiat performanța în actuala Ligă a Campionilor.

Să vă reamintim că campionii Belarusului au pierdut primul meci de la Brest cu Flensburg cu scorul de 24:25. Pentru a trece în runda următoare a play-off-ului din Germania, bielorușii trebuiau să câștige.

Echipa gazdă a început mai activ returul, dar meșkoviții au revenit curând în joc și au egalat scorul. Echipele au intrat la pauză cu numerele de pe tabela de marcaj 13:13.

Echipa de la Brest a jucat foarte bine și a doua jumătate a întâlnirii, iar aproape până în ultimele minute au fost în frunte cu o diferență de unul-două goluri. Totuși, în ultimele două minute nemții au luat conducerea și au adus meciul la victorie – 28:26 în favoarea lui Flensburg. Înainte la BGK im. Meshkov final four SEHA-liga.