BGK numit după Meshkov a pierdut cu Montpellier în Liga Campionilor

Cel mai important club de handbal din Belarus a pierdut într-un alt meci de Liga Campionilor.

A avut loc meciul etapei a 11-a a Ligii Campionilor de handbal. BGK numit după Meshkov a jucat în deplasare împotriva francezilor Montpellier. Scorul final este 29:23 în favoarea echipei gazdă.

La începutul meciului meciul a fost egal, dar echipele au mers la pauză cu scorul 15:11 în favoarea francezilor. La mijlocul celei de-a doua reprize de joc, echipa de la Brest a reușit să-și ajungă din urmă adversarii și scorul a devenit egal – 20:20, dar în final gazdele și-au intensificat jocul și au câștigat.

Următorul meci al Ligii Campionilor va avea loc pe 16 februarie. BGK va găzdui pe site-ul său germanul „Rhein-Leuven”.