BGK numit după Meshkov a pierdut toate șansele pentru playoff-ul din Liga Campionilor

Club de handbal numit după. Meshkova (Brest) a pierdut ocazia de a concura în optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Echipa belarusă a pierdut în fața germanului Kiel cu scorul de 22:33. La începutul primei reprize, handbalistii din Belarus nu au fost cu nimic mai prejos în fața inamicului. Totuși, după ce scorul a devenit 10:10, sportivii noștri au început să greșească iar și iar. Drept urmare, înainte de pauză au reușit să primească 7 goluri, în timp ce ei înșiși au lovit poarta adversarului o singură dată. Locuitorii din Brest nu au reușit să ajungă din urmă cu Kiel. Odată cu speranța de a câștiga meciul, visul de a ajunge în 1/8 de finală s-a stins.

Pe baza rezultatelor competițiilor care s-au încheiat pentru clubul din Belarus, sportivul sârb Nikola Manojlovic, care a marcat 4 goluri, poate fi numit cel mai productiv.