Biatleta belarusă Irina Krivko a ajuns pe locul 8 în cursa de urmărire la Cupa Mondială de la Annecy

Câștigătoarea cursei de urmărire feminină a celei de-a treia etape a Cupei Mondiale de biatlon de la Annecy a fost norvegiana Tiril Eckhoff.

În ciuda a 2 greșeli, sportivul a reușit să arate prima dată – 29 de minute și 41,6 secunde.

Argintul a fost câștigat de o altă norvegiană, Ingrid Tandrevold, care a făcut și ea 2 rateuri. Ea a pierdut în fața compatriotului său cu 38,1 secunde.

Medalia de bronz a fost câștigată de jucătoarea elvețiană Beatal Lena Hecki. Ea a avut și 2 rateuri, distanța față de lider este de 46 de secunde.

Dintre bieloruși, cea mai bună a fost Irina Krivko, care a ocupat locul 8. Ea a făcut o greșeală și a pierdut un minut și 28 de secunde în fața liderului cursei.

Irina Kruchinkina a ocupat locul 43 cu trei rateuri. Dinara Alimbekova nu a terminat.