Biatlon. Etapa KM în Oberhof. Krivko a terminat pe locul 5

O cursă de sprint a avut loc astăzi la Oberhof, Germania, în cadrul Cupei Mondiale de biatlon.. Fetele au concurat. Belarusa Irina Krivko a terminat pe locul cinci.

Irina nu a făcut nicio greșeală pe două linii de tragere. Cu toate acestea, ea a pierdut 21,6 secunde în fața câștigătoarei, italianca Lisa Vitozzi.

Locul secund a fost ocupat de reprezentanta Franței Anaïs Chevalier, la 5,3 secunde de lider. Suedeza Hanna Oeberg a ajuns pe locul trei la linia de sosire, la 15 secunde în spatele italianului. Toți câștigătorii premiului au finalizat cu succes filmările – fără nicio ratare.

La competiție au mai participat patru biatleți din Belarus. Dinara Alimbekova a terminat cursa pe locul 25, Irina Kruchinkina pe locul 30, Anna Sola pe locul 53, iar Daria Yurkevich pe locul 76.