Biatlon. KM în Antholz. Davidova – 1, Krivko – 17

Performanțele biatleților la cea de-a șasea etapă a Cupei Mondiale s-au încheiat la Antholz, Italia. Victoria la sprint a fost câștigată de cehia Marketa Davidova, completând distanța în 21 de minute și 40,7 secunde. Sportivul nu a ratat nicio bataie.

Reprezentanta Finlandei Kaisa Mäkäräinen a terminat pe locul doi, la 1,7 secunde în spatele liderului și a ratat o țintă. Norvegiana Marta Olsbu-Rijseland a terminat pe locul al treilea (+3,5 secunde). A făcut o greșeală la linia de tragere.

Irina Krivko a devenit cea mai bună dintre belaruși. Biatletul a terminat pe locul 17, la 43 de secunde de câștigător. Belarusul a făcut o singură lovitură nereușită.

Elena Kruchinkina a terminat cursa pe locul 37, Dinara Alimbekova pe locul 68, Anna Sola a ajuns pe linia de sosire pe locul 71, iar Irina Kruchinkina pe locul 87.