Bielorușii au învins echipa letonă la uscat

Echipa de hochei din Belarus a câștigat meciul EuroChallenge împotriva naționalei Letoniei.

În primul meci, care a avut loc pe 7 aprilie, bielorușii au fost învinși cu scorul de 0:1, dar în al doilea meci formația din Belarus nu a făcut aceleași greșeli și s-a impus cu scorul de 3:0.

Două dintre cele trei goluri au fost marcate în prima repriză. Danila Karaban și Alexander Kogalev s-au remarcat. Al treilea gol a fost marcat de portarul naționalei Belarusului Mikhail Karnaukhov în a 3-a repriză în poarta goală.

În acest moment, naționala s-a întors din Letonia și continuă pregătirile pentru Campionatele Mondiale, care vor avea loc în luna mai. În cadrul EuroChallenge, vor mai avea loc câteva întâlniri în aprilie: pe 14 și 15 împotriva Germaniei, pe 21 și 22 împotriva Suediei, precum și pe 30 aprilie și 1 mai împotriva Franței.