Campionatele Mondiale de biatlon. Single mixt. Norvegia a câștigat, bielorușii – locul 16

Campionatele Mondiale de biatlon continuă la Ostersund, Suedia. Joi, 14 martie, s-au desfășurat competiții în ștafeta unică mixtă.

Au câștigat reprezentanții Norvegiei, Marte Olsbu-Røiseland și Johannes Boe. Au parcurs distanța în 35 de minute și 43,2 secunde.

Biatleții din Italia au terminat pe locul doi. Dorothea Wierer și Lukas Hofer au fost la 13,4 secunde în spatele câștigătorilor.

Suedezii Hanna Oeberg și Sebastian Samuelsson au terminat cursa pe locul al treilea. Diferența lor față de norvegieni a fost de exact 20 de secunde.

Anna Sola și Vladimir Chepelin au concurat pentru Belarus. Sportivii au terminat pe locul 16, la 2 minute și 52,8 secunde în spatele campionilor.