Campionatul Belarus: Torpedo-BelAZ a ratat victoria asupra Slaviei în ultimele secunde ale meciului

Pe 9 august, clubul de fotbal Zhodino „Torpedo-BelAZ” nu a reținut victoria în meciul cu Mozyr „Slavia” din runda a 17-a a campionatului național.

Meciul s-a dovedit a fi tensionat. Forțele erau aproximativ egale, iar echipa Zhodino a deschis scorul abia în minutul 67: Dmitri Yunusov a reușit să transforme un penalty.

În timpul regulamentar, Mozyrs nu au reușit să lovească poarta adversarilor și se părea că rezultatul meciului a fost de așteptat.

Cu toate acestea, în prelungiri (în minutul 94), grație unui gol al lui Alexander Anufriev, Slavia a reușit să smulgă egalitatea – 1:1.

Etapa a 17-a a campionatului de fotbal al țării va dura până pe 12 august inclusiv.