Campionatul Belarusului. Dinamo Minsk a egalat cu Shakhtar

Pe 29 septembrie, ultimul meci din etapa a 23-a a campionatului de fotbal din Belarus dintre Dinamo Minsk și Shakhtar Soligorsk s-a încheiat la egalitate – 1:1.

Am jucat pe stadionul Minsk Dynamo. La început, avantajul a fost de partea pitmenilor ei au deschis scorul în minutul 26 (Bodul).

În repriza secundă, Dynamo a preluat inițiativa și la finalul meciului, în minutul 79, a câștigat un penalty: Danilo a egalat scorul.

Dinamo Brest rămâne liderul clasamentului campionatului național cu 58 de puncte din 23 de meciuri.

Poziția a doua este ocupată de Șahtior Soligorsk cu 54 de puncte pentru același număr de meciuri.

Primii trei sunt completați de BATE lui Borisov, care se află la doar un punct în spatele Pitmenilor (cu un joc în mână).