Campionatul Belarusului. Isloch a pierdut cu Slutsk, Gleb a jucat cu banderola de căpitan

Pe 23 august a început etapa a 19-a a campionatului de fotbal din Belarus.

Astăzi echipele nu i-au încântat pe fani cu o mulțime de goluri. Clubul Isloch din regiunea Minsk, la care s-a mutat recent Alexander Gleb, a pierdut cu Slutsk cu scorul de 1:0.

Gleb a jucat cu banderola de căpitan, înlocuindu-l pe Alexander Shagoiko în minutul 56.

Autorul singurului gol, marcat în minutul 77, a fost Artem Serdyuk.

Meciul dintre Minsk și Dnyapro Mogilev s-a încheiat cu un scor similar – în favoarea celui din urmă. Golul victoriei a fost marcat de Dmitri Ignatenko (minutul 62).

De menționat că echipa Mogilev a reușit astăzi să rupă o serie de șase înfrângeri la rând.

Mâine liderul clasamentului, Dynamo Brest, va trebui să joace cu Energetik-BGU a capitalei, care a pierdut deja trei runde la rând, iar Neman Grodno va juca cu Vitebsk.