Colectivul de antrenori al naționalei Belarusului a desemnat formația pentru sprinturile de la Răubichi

Pe 22 februarie a devenit cunoscută componența echipelor din Belarus pentru cursele de sprint ale Campionatului European de biatlon de la Răubichi.

La echipa masculină, echipa de antrenori a naționalei Belarusului i-a ales pe Anton Smolsky (va începe pe locul 21), Vladimir Chepelin (33), Roman Eletnov (40), Serghei Bocharnikov (68), Maxim Voroby (91) și Nikita Lobastov (101). ). Cursa de sprint masculin va avea loc mâine, 23 februarie, de la ora 11:00.

Dinara Alimbekova (va începe pe locul doi), Irina Krivko (22), Anna Sola (47), Elena și Irina Kruchinkina (nr. 53, respectiv 65) și Daria Yurkevich (88) au fost selectate la echipa feminină. Sprintul feminin va avea loc în aceeași zi, dar mai târziu – la ora 14:00.

În ultima zi a Campionatului European de Biatlon, 24 februarie, vor avea loc două curse de urmărire.

Citiți pe subiect:

în ștafeta mixtă la Campionatele Europene de la Răubichi.

Biatleții ruși au câștigat la simplu mixt, bieloruși – pe locul 10.

Belarusul a câștigat o medalie de bronz la Campionatele de biatlon de la Răubichi.

Bulgarul Anev a câștigat aurul, cel mai bun dintre bieloruși a fost pe locul 15.