CSKA al antrenorului belarus a pierdut cu Espanyol în Europa League

CSKA Moscova a pierdut al doilea meci la rând în faza grupelor din UEFA Europa League.

La Moscova a avut loc un meci între CSKA, condus de belarusul Viktor Goncharenko, și Espanyol. Meciul s-a încheiat cu a doua înfrângere a echipei armatei în faza grupelor din League of Legends din acest sezon.

Primul gol a fost marcat în minutul 64. Wu Lei s-a remarcat. Oaspeții au marcat un alt gol împotriva lui Akinfeev în minutul 5 adăugat la timpul principal al meciului. Scorul final al meciului este 0:2 în favoarea spaniolilor.

Poziția la turneu în Grupa H: Ludogorets – 6 puncte (2 meciuri), Espanyol – 4 (2), Ferencvaros – 1 (2), CSKA – 0 (2).

Al doilea meci a fost jucat de un alt club rus – Krasnodar. Echipa Krasnodar a pierdut acasă cu scorul de 1:2. Adversarul a fost spaniolul Getafe.

Poziția la turneu în Grupa C: Getafe – 6 (2), Basel – 4 (2), Trabzonspor – 1 (2), Krasnodar – 0 (2).