1 Cupa Davis. Irlanda - Belarus. Egor Gerasimov l-a învins pe Sam Barry - Restaurant Rozengeur

Cupa Davis. Irlanda – Belarus. Egor Gerasimov l-a învins pe Sam Barry

Ieri, 8 martie, Egor Gerasimov a câștigat meciul cu Sam Barry, mărind astfel avantajul echipei noastre – 4:0.

Să vă reamintim că în a doua zi a competiției echipa noastră a învins echipa irlandeză înainte de termen, cu scorul de 3:0. Întâlnirile au avut loc în perioada 6-8 martie la Dublin.

În prima zi a turneului, Sam Barry a pierdut în fața jucătorului nostru de tenis Dmitry Zhirmont, iar Daniel Glancy a pierdut în fața lui Egor Gerasimov.

În a doua zi, Sergey Betov și Alexander Bury s-au dovedit a fi mai puternici decât David O’Hair și James Klasky.

În meciurile din turul doi, tenismenii din Belarus se vor întâlni cu câștigătorii perechii Turcia-Africa de Sud. Concursul va avea loc în perioada 17-19 iulie.