Dinamo a învins Soci în prelungiri într-un meci de acasă KHL

Dinamo Minsk a învins Soci pe gheața de acasă.

Minsk a marcat primul gol în meci în minutul 22. Temu Pulkkinen a marcat. Publicul a văzut golul retur în a treia repriză, când Serghei Shmelev a egalat scorul în minutul 46.

Ca urmare, timpul principal al meciului s-a încheiat la egalitate. În prelungiri, „Bizonii” au marcat primii. Așadar, în minutul 62 Artem Demkov a marcat golul victoriei.

Este de remarcat faptul că acesta este deja al patrulea meci la rând pentru Dynamo, când timpul regulamentar nu este suficient pentru a determina câștigătorul.

În prezent, Dinamo Minsk se află pe locul 7 în Conferința de Vest. Echipa Minsk are 13 puncte după 12 meciuri.

Dinamo va juca următorul meci pe 3 octombrie pe Arena Minsk. Adversarul va fi Chelyabinsk Traktor. Începe la ora 19:00.