Dinamo a pierdut seria în fața Lokomotivului

Dinamo-Minsk a pierdut în deplasare cu Lokomotiv Yaroslavl.

Astăzi a avut loc cel de-al cincilea meci din optimile de finală ale Cupei Gagarin între „Zubri” și „Lokomotiv”. Echipa Yaroslavl și-a sărbătorit victoria cu scorul de 4:1. Astfel, locuitorii Minskului nu cad din lupta pentru trofeul principal al Ligii Continentale de Hochei.

Dinamo a deschis scorul în meciul de astăzi – în minutul 12, Rob Klinkhammer, cu pasa lui Dmitry Korobov, i-a pus pe oaspeți în avantaj. Privind în perspectivă, observăm că acest gol a fost singurul gol al echipei Minsk în acest meci. Apoi a marcat doar echipa Yaroslavl.

Mai întâi, în minutul 18, Staffan Kronwall a stabilit paritatea, iar în minutul 36, Pavel Koledov a adus gazdele în avantaj – 2:1.

Jucătorii Lokomotivi au marcat al treilea gol la începutul minutei 51 în timpul jocului „în plus”. Brandon Kozun a marcat. Punctul final al meciului a fost pus de Maxim Talbot, care a lovit poarta goală a echipei Minsk.

Conform rezultatelor seriei, Dinamo a pierdut în fața Lokomotivului cu scorul de 4:1, punând astfel capăt luptei pentru Cupa Gagarin.