Dinamo Minsk a câștigat o altă victorie

Următorul meci al sezonului regulat KHL a avut loc la Ekaterinburg, cu participarea lui Dynamo Minsk și a Avtomobilistului local.

Întâlnirea a avut loc pe gheața KRK Uralets, iar 3,5 mii de oameni au urmărit meciul din tribune. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2:3 în favoarea Zimbrilor.

Gazdele au deschis scorul în meci – în minutul 24 Evgeniy Chesalin l-a adus pe Avtomobilist în avantaj. Paritatea a fost restabilită în minutul 29. Aaron Palushaj a jucat bine aproape de poartă și a reușit să transforme majoritatea. Asistenți: Fredrik Pettersson și Marc-Andre Gragnani.

După 3 minute și 55 de secunde, Alexander Materukhin i-a pus pe oaspeți în avantaj. Rob Klinkhammer a marcat pasul.

Spectatorii au fost nevoiți să aștepte până în minutul 59 pentru următorul gol. Alexander Pavlovich, jucând în minoritate, a lovit poarta goală a adversarilor. Roman Graborenko este listat ca asistent.

Dar nici după acest gol, proprietarii de gheață nu s-au dat bătuți. Cu 12 secunde înainte de sirena finală, Michal Czajkowski a reușit să recupereze un gol. Scorul final este 2:3 în favoarea Dynamo-Minsk.

După această întâlnire, Dinamo avea 96 de puncte.