Dinamo Minsk a fost învinsă de coechipierii din Moscova

Pe 8 august, echipa de hochei Minsk „Dynamo” a fost învinsă de echipa Moscovei în meciul Cupei guvernatorului regiunii Nijni Novgorod – 1:4.

La început, echipa Minsk a reușit să ofere rezistență activă adversarilor: moscoviții au „desigilat” golul coechipierilor abia în minutul 33 (Tarasov).

La finalul celei de-a doua perioade, Dynamo Minsk a jucat majoritatea și a egalat scorul (Martynov), dar un minut mai târziu adversarii au trecut din nou în avantaj (Hietanen).

În a treia perioadă, Tarasov a marcat o dublă, iar Popov a marcat al patrulea gol.

Să vă reamintim că ieri, în meciul de deschidere al turneului, echipa Minsk a învins Tașkent „Humo”.

Echipa va juca al treilea meci sâmbătă, 10 august, împotriva lui Torpedo (Nijni Novgorod).