Dinamo Minsk a fost învinsă în deplasare de Kunlun Red Star

Pe 21 noiembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a pierdut cu Kunlun (China) în deplasarea campionatului Kontinental Hockey League (KHL), cu scorul de 1:4.

Jucătorii de hochei chinezi au luat inițiativa chiar de la începutul jocului – primul puc a fost în poarta oaspeților deja în minutul 3 al primei reprize, iar abia la începutul celei de-a treia Dynamo a reușit să reducă ușor diferența. . Artur Gavrus a marcat singurul gol pentru formația din Minsk.

De menționat că echipele s-au întâlnit deja în acest sezon – în meciul de pe teren propriu, care a avut loc pe 1 noiembrie, Dinamo a învins oaspeții cu scorul de 4:1.

Seria în deplasare pentru Dynamo Minsk va continua pe 23 noiembrie – vor juca împotriva Amiral (Vladivostok).