Dinamo Minsk a început o serie de meciuri acasă în KHL cu o înfrângere de la Sibir

Pe 12 septembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a pierdut meciul de deschidere al seriei de acasă din campionatul KHL în fața Siberiei de la Novosibirsk – 2:3.

La începutul jocului, echipa Minsk a atacat activ și a deschis scorul în minutul 5: noul venit dinamovistul Prince a marcat.

Gazdele nu au reușit însă să mențină inițiativa: în minutul 17 oaspeții au transformat jocul de putere (Ruohomaa).

În a doua perioadă, siberienii au luat conducerea: Ruohomaa a marcat o dublă.

În minutul 49, Milovzorov a mărit diferența. În ultimul minut al jocului, Dynamo a reușit să recupereze un punct (Granyani).

Echipa Minsk va juca următorul meci acasă în KHL pe 15 septembrie împotriva Metallurg Magnitogorsk.