Dinamo Minsk a învins Torpedo Nizhny Novgorod în deplasare

Dinamo capitalei a început o serie de 4 meciuri în deplasare în campionatul KHL cu o victorie în fața Torpedo Nizhny Novgorod.

În prima perioadă, ambele echipe nu au reușit să deschidă scorul și deja în minutul șase al celei de-a doua perioade, Dmitry Meleshko a reușit totuși să lovească poarta adversarului.

Echipa de la Nijni Novgorod a reușit să recâștige zece minute mai târziu, grație unui puc marcat de Petteri Nokelainen, un legionar finlandez, în poarta dinamovistului.

Scorul a rămas neschimbat până la finalul timpului regulamentar – 1:1, iar aproape la jumătatea prelungirilor, același Dmitry Meleshko a adus victoria echipei sale, care a marcat cu succes o dublă. Astfel, după acest meci, Dynamo Minsk a avut 14 puncte în arsenalul său, ceea ce a permis echipei să ocupe locul cinci în clasamentul Conferinței de Vest.

Echipa lui Lubomir Pokovic va juca următorul meci pe 25 septembrie în orașul Cherepovets, unde se va întâlni cu clubul local Severstal, pe 27 septembrie va avea un meci la Moscova cu CSKA, iar pe 29 septembrie Zubrovii își vor completa deplasarea. serie cu un meci cu Slovan la Bratislava.