Dinamo Minsk a pierdut cu Amur Khabarovsk într-un meci KHL

Dinamo Minsk a început anul cu o înfrângere în meciul KHL, care a avut loc cu clubul Khabarovsk Amur.

Gazdele au pierdut în fața oaspeților în prelungiri în meciul din sezonul regulat al Ligii de hochei Kontinental.

Întâlnirea a avut loc la Minsk și s-a încheiat în favoarea oaspeților la turneu din Rusia cu scorul de 3:2.

Anatoly Nikontsev a marcat pentru Amur în minutul 23.

În minutele 47 și, respectiv, 62, Arthur Gizdatullin și Alexander Bryntsev au marcat goluri.

În cadrul echipei Belarusei, Sam Enas a încercat să corecteze situația în minutul 57 al meciului, iar Andrei Stas în minutul 60.

Belarusii au reușit să egaleze scorul înainte de finalul timpului regulamentar, dar rușii au smuls victoria în prelungiri.

Drept urmare, clubul din Khabarovsk a marcat 48 de puncte în 46 de meciuri.

Acum „Amur” este pe locul nouă în clasamentul Conferinței de Est.

Clubul din Minsk „Dynamo” cu 43 de puncte în baza rezultatelor a 45 de întâlniri se află pe poziţia a opta în Conferinţa de Vest.

Anterior, a fost raportat că un „” a avut loc la Minsk la 1 ianuarie”.