Dinamo Minsk a pierdut în deplasare cu Traktor

După trei victorii consecutive în KHL, Dynamo Minsk a fost învinsă. Astăzi, în Chelyabinsk, „Bizonul” a pierdut în fața localului „Traktor”. Scorul final al meciului este 2:1 în favoarea gazdelor.

Prima perioadă a jocului a fost fără goluri. Echipele au marcat câte un gol fiecare în cele doua 20 de minute. Iar în ultima perioadă s-a marcat un singur gol – de gazde.

Să remarcăm că bielorușii au jucat foarte bine și nu au fost practic cu nimic inferiori adversarilor lor. Iar primele 20 de minute au fost petrecute într-o luptă egală. Abia în minutul 4 al reprizei următoare a reușit Traktor să înscrie – Jonas Enlund a făcut-o. Interesant, printre asistenții săi se numără doi foști jucători ai Dynamo Minsk – Paul Szczekhura și Nick Bailen.

Datorită golului lui Dmitri Buinitsky, echilibrul în meci a fost restabilit curând. Apropo, a marcat 10 goluri în acest sezon. Dar în minutul 52 gazdele au marcat din nou (Alexander Sharov) și au stabilit scorul final în acest meci.