Dinamo Minsk a suferit o înfrângere majoră acasă în meciul KHL

În următorul meci al campionatului obișnuit al Ligii continentale de hochei de la Minsk, dinamo-ul local a luptat cu Torpedo Nizhny Novgorod.

Gazdele au pierdut, destul de greu și sec. Am primit trei goluri fără răspuns. Scorul final este 0:3.

Apropo, nu cu mult timp în urmă echipele s-au întâlnit la Nijni Novgorod, unde a fost înregistrat și un scor mare – 5:2. Dar apoi „Bizonii” au câștigat.

Cât despre confruntarea din capitala Belarusului, „albaștrii” au cedat în minutul doi al meciului.

După 18 secunde, oaspeții au marcat al doilea gol. După aceea, locuitorii din Minsk au devenit mai activi și au început să creeze momente periculoase.

Drept urmare, în prima perioadă, Dynamo a depășit cu încredere Torpedo (14 versus 5).

Și în a doua perioadă, echipa Minsk a atacat mai des decât adversarul, dar nu a reușit să-și supere adversarul.

Clubul rus și-a tratat cu mai multă atenție ocaziile rare, transformând una dintre ele în gol la mijlocul acestei perioade de timp.

În a treia repriză, niciuna dintre echipe nu a marcat niciun gol. Și astfel, oaspeții au câștigat cu scorul de 3:0.

Să remarcăm că „crackerul” din formația „Torpedo” este portarul belarus Ivan Kulbakov.

La echipa Torpedo au mai evoluat bielorușii Daniil Bokun și Andrei Belevich.

În clasamentul KHL Western Conference, echipa Minsk este pe locul 8 cu 47 de puncte.

Anterior Dynamo Minsk și Spartak Moscova.