Dinamo Minsk au lipsit 12 secunde pentru a-l învinge pe Avangard

Pe gheața lor, Dynamo Minsk a fost învinsă de unul dintre liderii KHL.

Astăzi pe gheața Arenei Minsk a avut loc un meci dintre Dinamo și Omsk Avangard. Meciul s-a dovedit a fi tensionat și echipele nu au putut determina câștigătorul în timpul regulamentar. S-a rezumat la loviturile de după meci.

Serviciul de presă al HC Dynamo-Minsk a raportat acest lucru.

Spectatorii au văzut primul gol marcat abia în minutul 52. Ryan Spooner a marcat pentru echipa gazdă în minoritate. Omsk a reușit să recâștige cu 12 secunde înainte de sirena finală. Sven Andrighetto a marcat aruncarea de salvare.

Echipele nu au reușit să înscrie în prelungiri, iar în seria șuturilor de după meci, dintre toți hocheiștii, doar jucătorul Avangard Serghei Shirokov a reușit să înscrie. Scorul final al meciului este 1:2B în favoarea rușilor.

După 27 de meciuri, Zubrovenii au 23 de puncte. Belarusii sunt pe locul 10 în Conferința de Vest.