Dinamo Minsk l-a învins acasă cu încredere pe Jokerit

Zimbrii au câștigat meciul cu finlandezii.

Pe 21 septembrie, Dynamo Minsk a jucat împotriva finlandezului Jokerit și a câștigat o victorie zdrobitoare. În prima repriză, spectatorii nu au văzut goluri marcate, dar în repriza a doua și a treia au fost multe goluri.

Astfel, primul gol al meciului a fost marcat de Kirill Gotovets în minutul 27. În continuare, Temu Pulkkinen (32) și Andrey Kostitsyn (39) s-au remarcat. Echipele au intrat în pauză cu scorul de 3:0 în favoarea echipei Minsk.

În ultima perioadă, Nikita Feoktistov (42) și Temu Pulkkinen (55) au marcat pentru Dinamo. Scorul final al meciului este 5:0.

În acest moment, Dinamo se află pe locul 8 în Conferința de Vest, cu 8 puncte după 8 meciuri. Minsk-ul nu a primit gol în al doilea meci consecutiv.