Dinamo Minsk va juca astăzi împotriva lui Traktor

Zimbrii își încep seria de deplasări astăzi. Primul adversar va fi Chelyabinsk Traktor.

Pe 26 decembrie va avea loc un meci între echipa locală cu același nume și Dynamo Minsk pe gheața Arenei Traktor. Meciul începe la ora 17:00. Meciul are loc ca parte a sezonului regulat al Ligii Continentale de Hochei (KHL).

În acest moment, locuitorii Minskului se află pe locul 10 în Occident. Zubrovenii au 28 de puncte după 40 de meciuri. Distanța față de zona de playoff este de 15 puncte. Traktor, la rândul său, este pe locul 8 în Est. Echipa Chelyabinsk a marcat 39 de puncte în 40 de meciuri.

Să vă reamintim că meciul anterior al lui Dynamo a fost învingător. Unul dintre liderii campionatului, Kazan Ak Bars, a fost învins pe gheața de acasă. Scorul final este 3:2. Echipa de la Minsk a inclus Alexey Tereshchenko (minutul 2), Sergey Kostitsyn (minutul 17) și Dmitri Buinițki (minutul 45).