Domracheva a câștigat argint la proba individuală

Un biatlet din Belarus a ocupat locul doi la proba individuală desfășurată la Ruhpolding (Germania) în cadrul etapei a 5-a a Cupei Mondiale la biatlon.

Daria Domracheva, la 4 etape de tragere ale distanței de 15 kilometri, a făcut doar 2 greșeli în clasamentul final și a pierdut victoria în fața liderului acestei curse, Gabriela Soukalova, o atletă din Cehia în 34,3 secunde.

O altă biatletă din Cehia, Veronika Vitkova, a ocupat locul trei.

Se spune că compatriota noastră Nadezhda Skardino a terminat în top zece, unde a ocupat locul șapte.

Nadezhda Pisareva a terminat această cursă pe locul 47, iar Anastasia Duborezova cu locul 68.

Rețineți că acesta este al 4-lea podium pentru Domracheva la acest turneu. În etapa anterioară, desfășurată la Oberhof (Germania), ea a câștigat cursa de urmărire, precum și sprintul și a ajuns pe locul 3 la startul în masă.

În Ruhpolding astăzi, 11 ianuarie, începe cursa individuală de douăzeci de kilometri masculină.