1 Domracheva a ocupat locul doi la sprintul de la Cupa Mondială de la Ruhpolding - Restaurant Rozengeur

Domracheva a ocupat locul doi la sprintul de la Cupa Mondială de la Ruhpolding

Pe 16 noiembrie 2015, la cea de-a cincea etapă a Cupei Mondiale de biatlon de la Ruhpolding, Germania, biatleta din Belarus cu titlul Daria Domracheva a ocupat locul doi în cursa feminină de sprint de 7,5 km cu 2 linii de tragere.

Locul 1 i-a revenit norvegiana Fanny Welle-Strand Horn, care a cronometrat 21 de minute și 7,4 secunde fără a rata nici un șut la poligon.

Daria Domracheva a pierdut 3,4 secunde în fața Fanny Velle-Strand Horn, de asemenea, nu a ratat nicio lovitură la poligon.

Norvegianul Tiril Eckhof a ocupat locul 3 (+9,3 secunde cu 1 penalty la lovitura).

Ceilalți biatleți ai noștri care au luat parte la cursă au fost departe de a câștiga premii. Nadezhda Pisareva, care s-a clasat pe locul 27 la sprint (+1 minut 46,7 secunde, cu 2 penalty-uri la lovituri) si Anastasia Duborezova – locul 36 (+2 minute 02,8 secunde, cu 2 rateuri pe liniile de tir).

Nadezhda Skardino a rămas fără puncte de cupă – locul 45 (+2 minute, 12,9 secunde, cu 2 rateuri la poligon).