„Dynamo-Minsk” a pierdut în fața „Lion” Praga

Jucătorii de hochei ai clubului Dinamo al capitalei au pierdut în deplasare în fața gazdelor meciului, Leul de Praga, într-un meci KHL – 1:3 (1:1; 0:0; 0:2).

Scorul a fost deschis în minutul opt al meciului de către atacantul finlandez al Lions Niko Kapanen. A profitat și a convertit majoritatea. După ceva timp, echipa Minsk a revenit – Richard Lintner a marcat pucul.

Dinamo a reușit să mențină scorul egal până în minutul 57 al meciului, dar Martin Ternberg a lovit poarta lui Lars Haugen, confirmând avantajul lui Lions.

Cu 1,5 minute înainte de fluierul final, Ljubomir Pokovic a decis să-l îndepărteze pe portar, dar asta a făcut doar ca adversarul să mărească avantajul – Topi Jaakola a marcat un alt gol împotriva lui Dynamo Minsk.

Mâine va avea loc un meci dintre Dynamo (Minsk) și Dynamo (Riga).