Echipa de futsal din Belarus a concurat cu portughezii în cadrul calificării la Cupa Mondială din 2024

Echipa de futsal din Belarus a început în turneul de calificare pentru Cupa Mondială din 2024.

În primul meci din turul doi de selecție, compatrioții s-au întâlnit cu portughezii – acasă.

La finalul primei reprize, speranța unui rezultat favorabil al întregii confruntări a strălucit în inimile suporterilor din Belarus – aceștia au câștigat cu scorul de 2:1.

Apropo, Andrei Semenyuk și Artem Zuenok au marcat în prima repriză pentru echipa belarusă.

Dar a doua jumătate a meciului s-a dovedit a fi complet diferită – gazdele au dominat complet.

În a doua repriză, echipa portugheză a lovit poarta inamicului de patru ori, în timp ce bielorușii au reușit să înscrie o dată – Dmitry Los a marcat un gol.

Astfel, scorul final general al meciului este 5:3. În favoarea portughezilor.

Naționala Belarusului va juca următoarele meciuri în cadrul calificării la Cupa Mondială din 2024 din 2023.