Echipa de tineret din Belarus a pierdut foarte mult în fața jucătorilor spanioli

Echipa de tineret a Republicii Belarus (U-21) a pierdut în fața adversarilor din Spania într-un meci amical în deplasare cu scorul de 4:0.

Meciul a avut loc la Leon. Să remarcăm că jucătorii noștri au arătat un joc excelent abia la începutul meciului și au fost în condiții egale cu spaniolii. Cu toate acestea, până la sfârșitul primei reprize, jucătorii spanioli au preluat inițiativa. Prima repriză s-a încheiat cu un gol împotriva noastră. Iar în al doilea, bielorușii au primit încă trei goluri.

Să vă reamintim că pentru sportivii noștri acest joc a devenit o etapă de pregătire pentru startul la turneul de calificare la Youth Euro 2017. Unde echipa noastră va începe performanța în grupa a opta de calificare împreună cu echipele Turciei, Ciprului, Slovaciei și Olandei.