Echipa de tineret din Belarus a pierdut la startul Cupei prezidențiale a cluburilor sportive

Pe 8 noiembrie, echipa de tineret a Belarusului (U17) a pierdut în fața Slovaciei (U16) în primul meci din Cupa Presidential Sports Club – 3:4.

Belarusii au fost activi în atac, dar pe tot parcursul jocului slovacii au fost cu un pas înaintea adversarilor.

Serviciul de presă al Federației de Hochei din Belarus (FHF) a raportat acest lucru.

Slovacii au deschis scorul în minutul 9 (Sikora), bielorușii au revenit aproape imediat (Polshakov), dar înainte de pauză oaspeții au reușit nu doar să preia conducerea (Petrovski), ci și să facă scorul 3:1 (Slafkovski). ).

În a doua perioadă, bielorușii au recâștigat un punct (Astașevici), dar deja la începutul celei de-a treia slovacii au mărit din nou diferența (Brown).

În minutul 49, gazdele au marcat al treilea gol (Loshko), dar încercările ulterioare de revenire au fost fără succes.