Echipa națională de hochei a Belarusului a câștigat a treia victorie la Campionatele Mondiale din Kazahstan

Pe 2 mai, echipa de hochei din Belarus a câștigat al treilea meci al Campionatului Mondial din prima divizie din Kazahstan.

Întâlnirea de astăzi cu naționala Slovei s-a încheiat cu scorul de 4:1.

Primul puc a ajuns în poarta slovei în minutul 4, după care au intrat în defensivă și nu au primit gol până în repriza a treia.

În ultimele douăzeci de minute, slovenii au reușit chiar să egaleze, dar apoi bielorușii au mai înscris 3 goluri.

Să vă reamintim că mai devreme jucătorii noștri de hochei au învins naționalele Lituaniei (cu scorul de 4:3) și Ungariei (cu scorul de 3:1).

Pe baza rezultatelor a trei meciuri, echipa belarusă este lider în Grupa A cu 9 puncte. Belarus va juca al patrulea meci al Cupei Mondiale 2019 pe 4 mai cu echipa Kazahstanului.