Echipa rusă a învins echipa Elveției în meciul de la Campionatul Mondial de hochei

Naționala Rusiei a câștigat încă o victorie la Campionatul Mondial de hochei.

Un alt meci a avut loc cu participarea echipei naționale a Rusiei la Campionatul Mondial de hochei, care are loc în prezent în Slovacia. De data aceasta, adversarii „mașinii roșii” au fost jucători de hochei elvețieni.

Proprietarii nominali ai site-ului erau elvețienii. Meciul s-a încheiat cu o victorie „secătă” a rușilor. Scorul final este 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Golurile au fost marcate de Anisimov (minutul 4; asistenți – Orlov, Gusev) și Kucherova (minutul 27, Gusev; minutul 56, Anisimov, Zaitsev).

Drept urmare, echipa rusă continuă să conducă Grupa „B” și trece prin turneu fără înfrângere. Clasamentul turneului: