Eurochallenge: Naționala Belarusului a pierdut în fața Franței

Echipa națională de hochei a Belarusului a pierdut în fața francezilor în EuroChallenge.

Astăzi, la Bordeaux, bielorușii au jucat primul meci după ce au ajuns în Franța. Adversarii au fost echipa gazdă a gheții, care a câștigat.

Primele două goluri au fost marcate de francezi – au marcat Sasha Trey și Florent Douey. Înainte de prima pauză, bielorușii au reușit să reducă diferența la un gol datorită eforturilor lui Graborenko în timpul jocului „în plus”.

În a doua perioadă, echipele nu au marcat niciun gol, dar în a treia, în minutul 45, Nicolas Besh a stabilit scorul final – 3:1 în favoarea „tricolorilor”. Re-meciul dintre echipe va avea loc pe 1 mai de la ora 19:00. Canalul TV Belarus 5 va transmite în direct întâlnirea.