Europa League. „Roma” a provocat o înfrângere completă – engleza „Brighton” a suferit

Joi, 7 martie, au avut loc primele meciuri din optimile de finală ale Ligii Europa.

Într-una dintre ele, „Roma” italian a luat-o în furie, zdrobindu-i în bucăți pe fotbaliștii „Brighton” englezi care nu veniseră la Roma ca turiști.

Wolves au marcat patru goluri fără răspuns împotriva bietului portar britanic. Dar ar fi putut face mai mult – au creat niște momente interesante pentru încă un meci.

Totuși, acest rezultat – 4:0 – ne permite să spunem că Roma este foarte probabil să avanseze în sferturile de finală.

Dacă, desigur, nu primește patru sau mai multe goluri pe pământ britanic. Acest lucru este puțin probabil, ținând cont de starea actuală de luptă a „Giallarosi”.

În ceea ce privește meciul de la Roma, au marcat Paulo Dybala (minutul 13), Romelu Lukaku (43), Gianluca Mancini (64) și Brian Cristante (68).

Meciurile din sferturile de finală ale LE vor avea loc pe 11 și 18 aprilie, semifinalele pe 2 și 9 mai, iar finala este programată pe 22 mai.

Mai devreme, jucătorii Karabakh aproape că au creat încă unul în League of Legends, dar Bayer a revenit.