Fiul a supărat echipa tatălui său. Dinamo Minsk a pierdut acasă

Un meci din cadrul Ligii Majore a avut loc astăzi pe stadionul Dinamo.

„Dynamo-Minsk” a găzduit astăzi clubul de fotbal „Vitebsk”. La final, oaspeții au câștigat.

Primul gol al meciului a fost marcat în minutul 26. Artem Gurenko, care este fiul antrenorului dinamovist Serghei Gurenko, s-a remarcat. Fotbalistul a fugit pe minge după o revenire a unui fundaș și a șutat pe lângă portar din afara suprafeței de pedeapsă.

Al doilea gol al meciului a fost marcat în minutul 77. Teverov a marcat golul. Jucătorul din Vitebsk a primit mingea de la un coechipier în propria jumătate a terenului, apoi a târât sfera până la marginea suprafeței de pedeapsă a adversarilor și a tras un șut mic. Singurul dinamovist care a blocat vederea adversarilor și portarul nu au putut să-și salveze echipa de la gol.

Drept urmare, Vitebsk a câștigat cu scorul de 0:2 și se află acum pe locul 8 în clasament, cu 30 de puncte după 25 de meciuri.

Tot astăzi au avut loc meciuri între BATE – Gomel (1:1) și Slavia-Mozyr – Neman (0:1).

Mai multe meciuri vor avea loc în cadrul etapei a 25-a a Ligii Majore:

• 20 octombrie: Torpedo-BelAZ (Zhodino) – Isloch (regiunea Minsk), Dnyapro (Mogilev) – Shakhtar (Soligorsk), Dynamo Brest – Slutsk;
  • 21 octombrie: „Gorodeya” – „RCOR BSU” (Minsk).