Fotbal. 1/4 de finală a Ligii Campionilor. În Anglia – un hat-trick, în Spania – o senzație

Miercuri seara, 6 aprilie, au avut loc următoarele meciuri din sferturile de finală ale fotbalului Ligii Campionilor.

La Londra, localul Chelsea a găzduit Real Madrid, iar în orașul spaniol Villarreal, echipa cu același nume a luptat cu Bayern Munchen.

În ultima confruntare a fost senzație – oaspeții, care erau favoriți clar, au pierdut. Scorul final este 1:0 în favoarea gazdelor.

Și la Londra, „aristocrații” au suferit o înfrângere zdrobitoare din partea clubului regal din Madrid.

În același timp, Karim Benzema a marcat un hat-trick pentru echipa vizitatoare – marcând în minutele 21, 24 și 46.

Clubul londonez a reușit să lovească o singură dată poarta adversară – Kai Havertz a făcut-o în minutul 40.

Astfel, actuala câștigătoare a Ligii Campionilor a pierdut acasă cu Real Madrid cu scorul de 1:3.

În ceea ce privește al doilea meci de miercuri, singurul gol pe care publicul l-a văzut a fost în minutul 8 – a marcat jucătorul Villarreal Danjuma Groeneveld.

Este de remarcat faptul că Bayern a pierdut pentru prima dată în actualul sezon al Ligii Campionilor.

Cu toate acestea, urmează meciuri retur. Și orice se poate întâmpla. Nici pentru Chelsea nu se pierde nimic, din moment ce, după cum știm, regula golurilor în deplasare a fost abolită.